14 kwietnia 2021
tel/fax: 48 67-73-024
e-lekcje-o-bezpieczenstwie-z-kwp-radom-i-kpp-zwolen

W dniu wczorajszym tj. 26.11.2020 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dwóch e-lekcjach prowadzanych przez oficerów Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu i Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu.

Przygotowanie do egzaminu na Kartę Rowerową z KWP Radom

Pierwsze spotkanie odbyło się dla uczniów klas IV i V i było poświęcone bezpieczeństwo ruchu drogowego w ramach przygotowań do egzaminu na kartę rowerową. Było to kolejne czwartkowe spotkanie z funkcjonariuszami  policji, w którym uczniowie PSP Przyłęk. Podczas tego spotkania pani aspirant Ewelina Stóżka  z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu przybliżyła uczniom zagadnienia związane ze znakami drogowymi oraz ich ogromną rolą i znaczeniem w bezpiecznym poruszaniu się wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jako podsumowanie i utrwalenie wiedzy poznanej na e-lekcji uczniowie on-line rozwiązywali test wiedzy o znakach, który przesłali przedstawiciele Policji. Taka nietypowa forma szkolenia i spotkań
z Policją jest nowym, a zarazem bardzo ciekawym doświadczeniem dla dzieci klasy IV i V.

POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZNEGO KONSUMENTA z KPP Zwoleń

Również w dniu wczorajszym lekcję on-line dla uczniów klasy VII i VIII przeprowadziła przedstawiciel Policji  starszy aspirant Stanisław Sochaj z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu. Zajęcia te odbyły się w ramach projektu „Policyjna Akademia Bezpiecznego Konsument”, do którego zakwalifikowaliśmy się jako jedna z dwóch szkół w powiecie zwoleńskim. Pan policjant podczas spotkania on-line z uczniami PSP w Przyłęku przybliżył im zasady bezpiecznych zakupów on-line  w Internecie, sposoby możliwych oszustw oraz jak się nie dać oszukać i zabezpieczyć aby dokonać bezpiecznych zakupów. Uczniowie poznali też prawa i obowiązki młodocianych konsumentów oraz możliwe konsekwencje wynikające z ich nieprzestrzegania. Pan aspirant przybliżył też metody i sposoby jakimi posługują się przestępcy, aby oszukać, lub wyłudzić pieniądze od konsumenta podczas dokonywania zakupów on-line. Spotkanie okazało się bardzo potrzebne , szczególnie w obecnym czasie, gdyż uświadomiło najstarszym klasom naszej szkoły, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich podczas zakupów on-line, co zrobić aby ich uniknąć oraz jakie mają prawa i obowiązki jako młodociani konsumenci i co zrobić kiedy zamówiony produkt nie jest zgodny z opisem w sklepie internetowym.

 

pl_PLPolish
pl_PLPolish