26 października 2020
tel/fax: 48 67-73-024
ii-gminne-swieto-zolwia-blotnego

W minioną sobotę tj. 12 września 2020 roku odbyło się II Gminne Święto Żółwia Błotnego organizowanie przez GKW w Rudkach.
Z uwagi na panujące ograniczenia związane z COVID – 19, wydarzenie ograniczyło się do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego pt. „Żółw Błotny”.
W konkursie udział wzięły dzieci i młodzież ze wszystkich czterech szkół podstawowych z terenu Gminy Przyłęk w trzech kategoriach wiekowych.
Celem konkursu było: zgromadzenie wiedzy na temat przebywania i egzystencjonowania żółwia błotnego na terenie naszej gminy, promocji ziemi Przyłęckiej, budowanie tożsamości kulturowej w oparciu o tradycje, dbałość o środowisko naturalne człowieka i wartości proekologiczne oraz rozwijanie zdolności i zainteresowań plastycznych uczniów z terenu naszej gminy.
Do organizatorów wpłynęło:

  • Kategoria I : Przedszkole – klasa 0 – 10 prac plastycznych format A4,
  • Kategoria II: klasy I-IV -14 prac plastycznych format A3,
  • Kategoria III: klasy V-VII – 12 prac przestrzennych

Pięcioosobowa komisja konkursowa przy ocenie prac wzięła pod uwagę zgodność z tematem, oryginalność, samodzielność, staranność i wrażenia artystyczne.
Komisja, przyznając po 3 nagrody główne w każdej kategorii wiekowej podkreśliła wysoki poziom artystyczny wykonanych prac.
Pośród nagrodzonych autorów prac znalazła się dwójka uczniów naszej szkoły:
w kategorii I – II miejsce zajęła Lena Knieć – uczennica klasy „0”,
a w kategorii II – I miejsce zajął Mikołaj Gregorczyk – uczeń klasy III.
 Wszyscy zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody.

Organizatorzy konkursu zdecydowali również iż wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostaną nagrodzeni drobnymi nagrodami pocieszenia, aby w ten sposób docenić ich trud, jaki włożyli w przygotowanie swoich prac. Oficjalne wręczenie nagród za zajęte miejsca i nagród pocieszenia ufundowanych przez Urząd Gminy w Przyłęku oraz Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” odbyło się na szkolnym apelu w dniu 18 września 2020 roku.

Zwycięzcą serdecznie gratulujemy! 

pl_PLPolish
pl_PLPolish