14 kwietnia 2021
tel/fax: 48 67-73-024
nasza-druzyna-piata-na-finalach-mazowsza-w-otwbrd-2019

Do turnieju stanęło 12 najlepszych drużyn ze szkół podstawowych i 12 z gimnazjów z całego województwa mazowieckiego, a pośród nich dwie drużyny z naszej gminy: drużyna z PG w Przyłęku w składzie: Kacper Osenka, Kacper Rogal i Damian Piwoński pod opieką pana Grzegorza Papisa.

Turniej rozpoczął się w dniu 22.05.2019 r. od uroczystego otwarcia na którym odbyła się odprawa techniczna dla wszystkich uczestników i ich opiekunów, a następnie szkoły naprzemiennie rywalizowały ze sobą w czterech konkurencjach:

1. Praktyczne udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej;
2. Praktyczna jazda rowerem po rowerowym torze składającym się z siedmiu przeszkód;
3. Praktyczna jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego;
4.Test wiedzy z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań.

Poziom turnieju był ja zawsze bardzo wysoki, wszyscy startujący uczniowie bardzo dobrze przygotowani, co sprawiało, że rywalizacja pomiędzy drużynami była ogromnie zaciekła, ale i wyrównana, a sędziowie bardzo wymagający. Tu liczył się każdy zdobyty punkt, który mógł przesądzić o prestiżowym miejscu na podium, lub awansie do finału krajowego.

Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji uczniowie naszego gimnazjum zajęli V miejsce na Mazowszu. Podczas zakończenia i wręczania nagród obecny był Prezes PZM – Maciej Szyndler, Prezes Automobilklubu – Romuald Chałas i Mazowiecki Kurator Oświaty – Aurelia Michałowska. Jak powiedział na zakończeniu Prezes PZM, w tym roku do turnieju w województwie mazowieckim przystąpiło około 500 szkół.
Serdecznie gratulujemy drużynie wraz z opiekunem wysokiego wyniku!

pl_PLPolish
pl_PLPolish