14 kwietnia 2021
tel/fax: 48 67-73-024
pokaz-udzielania-pierwszej-pomocy-przedmedycznej

W poniedziałek, 5 października 2020 r., w Publicznej Szkole Podstawowej w Przyłęku gościliśmy, dzięki staraniom pani Anety Sobani, druhów Wojciecha Przerwę i Dawida Kacperskiego z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszadli Nowej. Zaproszeni strażacy przygotowali dla uczniów klasy I i II pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, podczas którego przybliżyli podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz zademonstrowali prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej w przypadku osób dorosłych, dzieci i niemowląt. Uczniowie poznali numery telefonów ratunkowych oraz dowiedzieli się, w jaki sposób wzywać pomoc.

Na zakończenie dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy ćwicząc układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz resuscytację na fantomie.

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia. 

pl_PLPolish
pl_PLPolish