14 kwietnia 2021
tel/fax: 48 67-73-024
slubowanie-kl-i

Dzień 6 listopada 2020 roku był bardzo ważnym dniem dla uczniów klasy pierwszej. W tym dniu odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Przyłęku. W imieniu dyrektora głos zabrała pani Małgorzata Gregorczyk, która gorąco powitała wszystkich zebranych. Uroczystość prowadziła uczennica klasy III Aleksandra Serafin, która również powitała wszystkich, a w szczególności pierwszoklasistów.
Następnie uczniowie z klasy I zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne, do których przygotowywali się pod okiem wychowawcy Anny Parzych oraz swoich nauczycieli, tj. pani Dominiki Nowakowskiej, pani Jolanty Kuś oraz pani Bernardy Piasek. Na część artystyczną złożyły się także występy uczniów z klasy II i III, którzy chętnie wzięli udział w przedstawieniu.

Po zakończeniu programu artystycznego prowadząca stwierdziła, że uczniowie klasy I mogą zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Wobec tego w podniosłej atmosferze pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, a następnie zastępca dyrektora dokonała pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem, a wychowawca klasy Anna Parzych złożyła swoim wychowankom życzenia oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy. Dzieci otrzymały także medale oraz słodkie upominki przygotowane przez rodziców. To wspaniałe wydarzenie zakończone zostało słowami pani Małgorzata Gregorczyk, która w imieniu całej społeczności szkolnej złożyła najmłodszym uczniom życzenia i podziękowała za wspaniały występ. Na koniec wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.
Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

pl_PLPolish
pl_PLPolish