26 października 2020
tel/fax: 48 67-73-024
spotkanie-autorskie

to wrześniowe popołudnie czekaliśmy z ogromną ciekawością.
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Przyłęku miało odbyć się spotkanie autorskie z Joanną Jax, wł. Joanną Jakubczak, piszącą emocjonalne powieści obyczajowe z historią w tle.
Mimo obostrzeń spotkanie odbyło się. Uczniowie naszej szkoły również wzięli w nim udział, zasiadając m.in. obok gospodarzy biblioteki, przedstawicieli innych szkół oraz klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki.
Podczas spotkania autorka opowiedziała o swoich pasjach. Oprócz pisania maluje na szkle unikatową techniką warstwową (choć robi to już coraz rzadziej) oraz uwielbia literaturę biograficzną. Pani Joanna podzieliła się także z nami refleksją na temat życia, również tego twórczego i rodzinnego. Nie dała się zaskoczyć naszemu szkolnemu koledze, który przygotował dla Pani Joanny matematyczną zagadkę. Odpowiedziała bezbłędnie:-)
Kilka słów o autorce
Joanna Jax zadebiutowała w 2014 roku Dziedzictwem von Becków, które zachwyciło zarówno recenzentów, jak i czytelników. Kolejne powieści: Długa droga do domu, Piętno von Becków ugruntowały status Joanny Jax jako pisarki. Następnie ukazały się powieści Syn zakonnicy i cykle powieściowe Zemsta i przebaczenie i Zanim nadejdzie jutro. Głosami czytelników została finalistką Festiwalu Pióro i Pazur na najbardziej wzruszającą powieść roku 2014, Laureatka Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2016.
Podczas spotkania w bibliotece mieliśmy możliwość nabycia książek Joanny Jax z dedykacją od autorki. To bardzo cenna pamiątka.
To wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Na

pl_PLPolish
pl_PLPolish