14 kwietnia 2021
tel/fax: 48 67-73-024
uczniowie-psp-w-przyleku-uzaleznieniom-mowia-stop

MÓWIMY STOP UZALEŻNIENIOM!

Dziś naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze ds. profilaktyki społecznej nieletnich i patologii z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu— młodszy aspirant Katarzyna Cieślik oraz starszy aspirant Stanisław Sochaj. Powody wizyty były dwa:
Pierwszym powodem było chęć spotkania się przedstawicieli policji z zachowaniem wszelkich reżimów sanitarnych z trójką naszych uczniów, którzy zostali nagrodzeni w konkursie plastyczno – profilaktycznym organizowanym przez Komendę Powiatową w Zwoleniu i Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zwoleniu i Przyłęku. Konkurs zorganizowany był w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” i skierowany był do uczniów klas IV – VI. W naszej szkole w konkursie wzięło udział 35 uczniów komisja konkursowa doceniła i nagrodziła następujących uczniów:
I miejsce – Przemysław Janik – klasa VI,
II miejsce – Oskar Chołuj – klasa V,
III miejsce – Jakub Stępień – klasa IV.
Chłopcy z rąk funkcjonariuszy policji w trakcie uroczystego, kameralnego spotkania odebrali pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. Oficerowie policji przywieźli również do szkoły pamiątkowe dyplomy dla pozostałych uczniów biorących udział w konkursie, które zostaną im wręczone w imieniu organizatorów przez dyrektora szkoły, jak tylko wrócą do szkoły do stacjonarnej nauki.
Miłym akcentem podsumowującym rozdanie nagród były ciepłe słowa pod adresem Pana dyrektora i szkoły wyrażone przez starszego aspiranta Stanisława Sochaja, który podkreślił zaangażowanie PSP w Przyłęku w bardzo dobrą współpracę z Komendą Powiatową Policji w Zwoleniu oraz gotowość i otwartość do realizacji każdej inicjatywy i projektu dotyczącego profilaktyki i bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej we współpracy z policją.
Drugi powód wizyty przedstawicieli policji z KPP w Zwoleniu to spotkania profilaktyczne z uczniami klas I-III, których inicjatorem był dyrektor szkoły Jerzy Kamionka.
W czasie osobnych spotkań z uczniami klas I – III oficerowie policji mówili o:
 bezpieczeństwie w szkole w czasie przerw,
 bezpieczeństwie podczas drogi do szkoły w autobusie, jak należy się zachowywać czego nie wolno robić,
 bezpieczeństwie podczas zabaw zimowych na śniegi, żeby nie wchodzić na zamarznięte stawy i inne zbiorniki wodne bez zgody i wiedzy dorosłych,
 niebezpieczeństwach jakie niosą ze sobą kuligi,
 niebezpieczeństwie jakie czyhają na dzieci w Internecie.
Serdecznie dziękujemy oficerom ds. profilaktyki społecznej nieletnich i patologii z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu — Pani aspirant Katarzynie Cieślik oraz Panu aspirantowi Stanisławowi Sochaj za chęć spotkania się z uczniami naszej szkoły i przeprowadzenie pogadanek profilaktycznych.

pl_PLPolish
pl_PLPolish