25 maja 2022
tel/fax: 48 67-73-024
warto-wiedziec-wazne-zasady-bezpieczenstwa

Warto wiedzieć! Ważne Zasady Bezpieczeństwa!

12 października 2021 r. uczniowie klasy III naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach z praktycznego udzielania pierwszej pomocy. Już po raz drugi gościliśmy p. Wojciecha Przerwę, ratownika medycznego i p. Dawida Kacperskiego, przedstawiciela Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Zwoleniu. Zajęcia miały na celu poznanie sposobów postępowania podczas omdlenia, zasłabnięcia, zakrztuszenia, utraty przytomności i zatrzymania krążenia. Uczniowie najpierw obserwowali, jak należy zachować się w przypadku wystąpienia powyższych sytuacji, a następnie sami ćwiczyli poprawne zasady udzielania pierwszej pomocy. Przypomnieli sobie numery telefonów ratunkowych oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Do realizacji ćwiczeń wykorzystywane były fantomy oraz niezbędne akcesoria. Uczniowie byli bardzo aktywni, każdy chciał samodzielnie wykonać resuscytację krążeniowo oddechową i inne czynności związane z udzielaniem pierwszej pomocy.
W trakcie zajęć dołączyli policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Zwoleniu, p. Katarzyna Cieślik i p. Stanisław Sochaj. Na spotkaniu z przedstawicielami Policji uczniowie mieli okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.
Dzisiejszy dzień dla klasy III był pełny wrażeń i niezwykle kształcący. Dziękujemy przedstawicielom wszystkich służb oraz p. Anecie Sobani, która po raz drugi pomogła zorganizować ćwiczenia z pierwszej pomocy.

pl_PLPolish
pl_PLPolish