26 października 2020
tel/fax: 48 67-73-024

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

Szkolny wolontariat  działa świadomie i dobrowolnie na rzecz innych osób. Chcemy nieść pomoc wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują. Każdy z nas ma w sobie coś, co mógłby podarować drugiemu.

Nie możemy pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś… Powtarzając za Janem Pawłem II, że „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”, w bieżącym roku szkolnym zrealizowaliśmy następujące działania:

  • Przyłączyliśmy się do akcji „Szkoło Pomóż i Ty” i we wrześniu sprzedawaliśmy cegiełki na rzecz Fundacji „Pomóż i Ty”. Tegoroczna zbiórka fundacji przeznaczona jest dla niepełnosprawnego Bartka, który potrzebuje inwalidzkiego skutera.
  • Odpowiedzieliśmy na apel Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta” i od 25 października 2019 r. rozpoczęliśmy działania związane z upamiętnieniem ważnych postaci oraz wydarzeń historycznych. Wolontariusze uprzątnęli i udekorowali groby osób zasłużonych w naszej społeczności, zorganizowali zbiórkę zniczy „Światełko Pamięci”, które zapalili na grobach zmarłych nauczycieli i uczniów oraz w miejscach pamięci narodowej.
  • W listopadzie i w marcu zorganizowaliśmy pieniężne zbiórki dla chorego na nowotwór kolegi. Do współpracy zaprosiliśmy okoliczne parafie i zawsze nam życzliwych księży oraz parafialny zespół wokalny „Tchnienie Ducha”.
  • W okresie przedświątecznym wraz z marketem „Dino” zorganizowaliśmy paczkę żywnościową, którą przekazaliśmy dla potrzebujących rodzin. Włączyliśmy się również do akcji MEN „Razem na Święta” i przekazaliśmy dla pacjentów z oddziału paliatywnego własnoręcznie wykonane kartki świąteczne z życzeniami bożonarodzeniowymi.
  • Zagraliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy oraz uzbieraliśmy pokaźną „Górę grosza”.
  • Przez cały rok szkolny prowadzimy zbiórkę plastikowych nakrętek, które przekazujemy dla małego Franka na operację nóżek.

Inicjatywy i akcje podejmowane w Szkolnym Kole Wolontariatu motywują do aktywnego spędzania czasu wolnego poprzez pomoc innym. Dzięki pracy, jako wolontariusz możemy rozwijać i pielęgnować takie cechy jak otwartość, empatia, odpowiedzialność oraz szacunek do innych. 

 

 

 

pl_PLPolish
pl_PLPolish