17 czerwca 2021
tel/fax: 48 67-73-024
ferie-na-sportowo

W dniach 17-21 lutego w sali Publicznej Szkoły Podstawowej w Przyłęku  uczniowie z terenu gminy Przyłęk mieli możliwość aktywnego korzystania w czasie ferii szkolnych z atrakcji przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego z terenu gminy pod patronatem Wójta Gminy Przyłęk.
W pierwszym dniu został rozegrany turniej tenisa stołowego, w trzech kategoriach. W rywalizacji wzięło udział 28 uczniów ze wszystkich szkół terenu gminy Przyłęk.
Wyniki klasyfikacji końcowej:
klasy IV-VI- chłopcy

 1. Bańkowski Dominik- PSP Grabów
 2. Wołyński Filip- PSP Przyłęk
 3. Sandomierski Szymon- PSP Łaguszów
 • klasy VII- VIII-chłopcy
 1. Wiktorowski Kamil- PSP Grabów
 2. Kamiński Bartłomiej- PSP Łaguszów
 3. Jaworski Kacper- PSP Przyłęk
 • klasy V- VIII-dziewczęta
 1. Bańkowska Kinga- PSP Grabów
 2. Papis Natalia- PSP Babin
 3. Bielewska Katarzyna- PSP Łaguszów

Wszyscy uczestnicy z rąk wójta gminy Przyłęk-Eugeniusza Wolszczaka i dyrektora PSP w  Przyłęku – Jerzego Kamionki otrzymali pamiątkowe medale, a  zwycięzcy otrzymali także pamiątkowe dyplomy.
Tydzień feryjny zorganizowany w Publicznej Szkole Podstawowej w Przyłęku z cyku „Ferie na sportowo” obfitował w wiele atrakcji. Ciekawym  i bardzo ekscytującym wydarzeniem minionych dni było spotkanie młodzieży naszej szkoły z zawodnikami Enea Czarni Radom. Sportowcy z radomskiego klubu dnia 19 lutego przeprowadzili z uczniami naszej placówki trening piłki siatkowej, poprzedzając go prelekcją, dotyczącą aktywnego spędzania wolnego czasu. Radomscy siatkarze pokazali młodzieży jak prawidłowo odbijać piłkę różnymi sposobami, jak  prawidłowo wykonać zagrywkę, a finałem tych ćwiczeń był mecz, w którym wzięli udział sportowcy i uczniowie. Mecz zakończył się tradycyjnym „przybiciem piątek” i gromkim okrzykiem na cześć drużyny: „Czarni Radom”.
Na sam koniec spotkania zawodnicy z Radomia rozdawali młodzieży autografy, robili sobie z nimi zdjęcia. To był naprawdę wspaniały dzień i na pewno na długo zagości w pamięci naszych uczniów. Panowie z radomskiej drużyny byli naprawdę wspaniali i zainspirowali naszych podopiecznych do uprawiania sportu, także jeśli nadarzy się tylko jeszcze podobna okazja, to zapraszamy was Panowie do naszej szkoły ponownie.
W dniu 21 lutego odbył się turniej halowej piłki nożnej. Rozgrywki cieszyły się największą frekwencją zawodników, rodziców i widzów. W rywalizacji wzięło udział  50 uczniów. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. W kategorii klas IV-VI uczestniczyło 6 drużyn, w kategorii klas VII-VIII-2 drużyny oraz 1 drużyna dziewcząt.
Wyniki zawodów:
klasy IV-VI- chłopcy
I miejsce- PSP Przyłęk/rocznik 2008-2007/
II miejsce -PSP Łaguszów
III miejsce- PSP Przyłęk/rocznik 2009-2010/klasy VII-VIII
I miejsce- PSP Babin
II miejsce -PSP Łaguszów

 • Towarzyski mecz rozegrały dziewczęta z drużyną chłopców/ rocznik 2009-2010/.
 • Najlepszym strzelcem rozgrywek został Sebastian Solis z PSP Przyłęk, zdobywca-10 bramek.
 • Najlepszym zawodnikiem została Julia Kałużyńska z PSP Babin.
 • Najlepszym bramkarzem został Krzysztof Woźniczka z PSP Przyłęk.

     Zwycięskie drużyny otrzymały z rąk przewodniczącego Rady Gminy Przyłęk-Marcina Woźniczki pamiątkowe medale i dyplomy. Najlepszy strzelec, zawodnik i bramkarz otrzymali pamiątkowe statuetki. Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze zgodnie z zasadami „fair play”, przy aktywnym dopingu widzów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział oraz władzom gminy, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie, organizacje i przeprowadzenie „Ferii na sportowo.”   Była to możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu w czasie ferii, sprawdzenia swoich możliwości, zdobycia nowej wiedzy i umiejętności sportowych. Dziękujemy  również za smaczne posiłki dla dzieci. Gratulujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w rozgrywkach, życzymy dalszych sukcesów sportowych i do zobaczenia w czasie przyszłych ferii.

 

pl_PLPolish
pl_PLPolish