17 czerwca 2021
tel/fax: 48 67-73-024
jaselka-2019

„Otwieraj nasze oczy na piękno Twoje Panie” pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili jasełka bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach i pięknej scenografii młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa, a zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. Całość dopełniały: piękny śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów i chóru szkolnego pod kierunkiem p. Anny Trzaskowskiej oraz taniec aniołów w wykonaniu uczniów klas początkowych i zerówki. W dzisiejszych czasach, tak samo jak ponad 2000 lat temu Jezus puka do drzwi naszych serc i szuka w nich schronienia. Jak kiedyś, tak i dziś toczy się odwieczna walka dobra ze złem. Oczywiście zło musi przegrać. Szatan zostaje pokonany.

Po zakończonym spektaklu głos zabrał dyrektor szkoły p. Jerzy Kamionka, który podziękował uczniom za występ oraz złożył wszystkim życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne oraz zaprosił do wspólnego kolędowania.

Niech błogosławieństwo Bożej Dzieciny dodaje nam odwagi w przezwyciężaniu trudów codzienności a cały nadchodzący Nowy Rok 2020 – oby z Bogiem i po Bożemu – zawierzmy czuwającej przy żłobku Matki Bożej, ufając jej opiekuńczym dłoniom, którym nie wahał powierzyć się sam Bóg Wcielony. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

pl_PLPolish
pl_PLPolish