17 czerwca 2021
tel/fax: 48 67-73-024
jaselka-wystawione-w-kosciele-w-przyleku

29 grudnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły wystawili w kościele parafialnym w Przyłęku jasełka, których hasło przewodnie brzmiało: „Otwieraj nasze oczy na piękno Twoje Panie”.
Na Mszy Świętej, którą celebrowali księża: ks. proboszcz Szczepan Barański i ks. kan. Wacław Ścierski, licznie zgromadzili się parafianie, dyrektor szkoły, nauczyciele i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Przyłęku.

W specjalnie przygotowanych strojach i pięknej scenografii młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa, a zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc.
Całość dopełniały: piękny śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów i chóru szkolnego pod kierunkiem p. Anny Trzaskowskiej oraz taniec aniołów w wykonaniu uczniów klas początkowych i zerówki.
W dzisiejszych czasach, tak samo jak ponad 2000 lat temu Jezus puka do drzwi naszych serc i szuka w nich schronienia. Jak kiedyś, tak i dziś toczy się odwieczna walka dobra ze złem. Oczywiście zło musi przegrać. Szatan zostaje pokonany.

Nagrodą za piękny występ dla wykonawców, dyrektora i opiekunów  były gromkie brawa oraz specjalnie dla młodych aktorów słodka czekolada od ks. proboszcza.

pl_PLPolish
pl_PLPolish